Vaše cesta k dokonalému obočí...

...na detailech záleží...

Permanentní make-up

Permanentní make-up (PMU) není jako klasické tetování, jedná se o jemné doladění či zvýraznění pigmentace pokožky. Tetuje se obočí, oční linky (horní i spodní) a rty. Nejžádanější je však zvýraznění obočí.

Ideální je pro ženy, které sportují nebo navštěvují sauny a bazény. Doporučuje se všem ženám, které chtějí být stále upravené nebo potřebují šetřit svůj čas. Další skupinou, pro kterou je PMU významným pomocníkem, jsou ženy a muži trpící alopecií či pacienti po onkologické léčbě.

O PhiBrows Microbladingu

Microblading je metoda PMU, jejímž výsledkem je přirozeně vypadající obočí. Tahy jsou vykresleny ve směru růstu vlastních chloupků, aby se dosáhlo co možná nejvíce realistického vzhledu obočí.

Microblading je vhodný pro suchý a normální typ pleti, pro příliš mastnou pleť se nedoporučuje. 

Zákrok se provádí pomocí jednorázových sterilních nástrojů. Pigmenty se vyrábějí v souladu s nejvyššími standardy.

Od klasické metody PMU se Microblading liší použitím ručního pera, kdy je pigment aplikován pouze do vrchní vrstvy kůže, čímž se zabrání rozpívání a změně barevnosti, jak tomu často u klasické metody PMU bývá.

Microblading pod značkou Phibrows je zárukou nejvyšší kvality.

PhiAcademy by Branko Babic je nejprestižnější akademie uznávaná po celém světě. Získání certifikátu spolu s logem, pod kterým PhiBrows Artista může pracovat, je velmi obtížná záležitost. Artista musí projít dvanácti levely, což trvá půl roku i déle. Pokud se svěříte do rukou PhiBrows Artisty, máte záruku profesionálně odvedené práce.

Trvanlivost

Microblading zůstává na kůži viditelný 12-18 měsíců a to v závislosti na typu pokožky, imunitě, věku, životnímu stylu a hlavně následné péči po aplikaci. Je také důležité vědět, že PMU neslouží jako náhrada líčení, je pouze jeho podkladem.

Obecně platí pravidlo - čím více mastící se pleť, tím kratší stálost barvy. Stálost pigmentu rovněž ovlivňuje pocení, sluneční záření, solárium, barvení s obsahem peroxidu a všechny druhy peelingu.

Aplikace

Zákrok se skládá z krátké konzultace, kde posoudím stav Vaší pokožky, určím ideální odstín pigmentů a seznámím Vás s průběhem celé procedury, která trvá 3-4 hodiny. Před aplikací pigmentu Vám předkreslím formu obočí, kterou si společně odsouhlasíme, popř. poupravíme. Bolestivost zákroku je individuální. Faktory jsou fyzická i psychická kondice, citlivost a menstruace. První fáze se provádí bez anestezie a v druhé fázi je vždy aplikováno anestetikum, které může bolest během aplikace zcela eliminovat. Zákrok probíhá vleže za dodržení veškerých hygienických zásad.

Finální výsledek

Obočí je kompletně zahojeno cca za 28 dní. Počáteční intenzivní barva během prvních dní vybledne a postupně pak opět tmavne do finální podoby. Obočí je po zahojení o 40-50% světlejší a chloupky o 10-15% tenčí než ihned po aplikaci. Ve většině případů je potřebná korekce, která se provádí nejdříve 4 týdny, nejpozději 2 měsíce po zákroku.

Péče po aplikaci

Na konečný vzhled má zásadní význam následná péče, která tvoří 70% úspěchu léčby. Nesprávným ošetřením můžete ztratit až 80% tahů. Je tedy nezbytně nutné důsledně dodržovat pokyny doporučené následné péče.

Pro nejlepší zahojení je nutné obočí potírat speciální mastí, kterou ode mě obdržíte. Během 3-7 dnů se obočí vylupuje v podobě malých šupinek, které se NESMÍ strhávat! Šupinky musí samovolně odpadnout. Důležité je vyhýbat se slunečnímu záření, soláriu a nadměrnému máčení pokožky. Veškeré instrukce obdržíte vytištěné.

Upozornění:

* 24 hodin před zákrokem a v den zákroku

- nekonzumujte alkohol, kávu nebo energetické nápoje

- neužívejte léky jako Paralen, Brufen a jiné

- neužívejte doplňky stravy zvyšující prokrvení např. Ginkgo biloba

* 14 dní před zákrokem

- nenavštěvujte solárium a nebarvěte si obočí

* 4 týdny před zákrokem

- nepodstupujte chemický peeling, laserové ošetření, AHA peeling, aplikaci botoxu a výplní do čela

- nevystavujte se silnému slunečnímu záření

Kůže nesmí být v zánětlivém procesu nebo v procesu hojení a regenerace.

Kontraindikace:

Kdy nepřijímám klientky pro vykonání PMU:

- těhotenství

- kojení (po ukončení kojení doporučuji počkat 2 měsíce, dokud se neustálí hormony)

- mastná pleť

- keloidní jizvy

- epilepsie

- imunodeficience a onkologičtí pacienti v léčbě (aplikace je možná nejdříve 6 měsíců po léčbě)

- jakékoliv infekční onemocnění - virová hepatitida, AIDS, zánět spojivek, opar

- onemocnění dýchacího traktu, různé virózy, rýma a nachlazení (aplikace je možná 3 týdny po dobrání antibiotik)

- nemoci krve - klienti s poruchami srážlivosti krve či jinými onemocněními krve

- při užívání antibiotik, při nachlazení

Kdy přijímám klientky po konzultaci s lékařem:

- alergie, diabetes, vysoký krevní tlak, atopický ekzém, kožní onemocnění, srdečně-cévní problémy (přijímám pouze s potvrzením od lékaře), při užívání léků proti depresím apod.

Během a po aplikaci PMU je možný:

- bolestivý pocit během aplikace

- komplikace po zákroku, např. dočasný otok (1-2 dni), stroupky (3-7 dní)

- hematom (velmi vzácně), alergická reakce